top of page

Beyaz gül

Güncelleme tarihi: 7 Tem

Rose alba

Beyaz gül

Rose alba  Beyaz gülesans, koku, parfüm, uçucu yağ, parfüm ansiklopedisi, dogal kokular, botanik parfümeri, distillation, oudh oil, agarwood oil, musk oil, sandalwood oil, ambergris, gül yağı, geleneksel parfümler, misk ve amber, parfüm notaları, parfüm yapımı, parfüm bileşenleri, amber, misk, attar, vegan parfümler, Sandal ağacı, Gyrinops agarwood, esanscılık

Gül yağının ilk damıtılarak gül yağı elde edilmesi MS. 500 yıllarda Araplar tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.


Rose alba  Beyaz gül ve parfüm

Bulgaristan'ın Kazanlık ilçesinde 300 yılı aşkın süredir geleneksel olarak elverişli iklim ve toprak koşullarında Türkler tarafından yetiştirilen pembe ve beyaz güller, her yıl yağ veriminin en yüksek olduğu Mayıs ayı ortasında, sabah çiğlenmesinin çok erken saatlerde özenle hasat edilir.


Rose alba  Beyaz gül parfümler

Beyaz gül, pembe damascena gül cinsine kıyasla yapraklarının bünyesinde çok daha az uçucu yağ barındırdığından dolayı oldukça düşük verimi beyaz gül kozmetik parfüm endüstrisinde çok değerli kabul edilir.


Rose alba  Beyaz gül hakkında

Genellikle parfümlerde kalp notalarında kullanılır.


esans, koku, parfüm, uçucu yağ, parfüm ansiklopedisi, dogal kokular, botanik parfümeri, distillation, oudh oil, agarwood oil, musk oil, sandalwood oil, ambergris, gül yağı, geleneksel parfümler, misk ve amber, parfüm notaları, parfüm yapımı, parfüm bileşenleri, amber, misk, attar, vegan parfümler, Sandal ağacı, Gyrinops agarwood, esanscılık

Buhar distilasyon ile elde edilen beyaz gül yağı oldukça yoğun floral, beyaz, berrak, ışıltılı, daha derin bir gül kokusu olduğunu söyleyebilirim ayrıca saf beyaz gül yağı 23 derece oda sıcaklığında kristalleşir, akışkanlığını kaybeder ve donma eğilimi gösterir.


Rose alba  Beyaz gül güzelliği

Yapılan araştırmalar beyaz gülün içindeki 400'den fazla eşsiz kimyasal bileşenin olduğu diğer faktörlerle birlikte düşünüldüğünde eşsiz kokusunun sırrının bu nedenden dolayı olduğu düşünülmektedir.


Rose alba  Beyaz gül saflık ve parfüm13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page