top of page

Ejder Kanı

Güncelleme tarihi: 2 Tem

Croton lechleri Euphorbiaceae

Croton lechleri Euphorbiaceae

Sangre de Drago, Dragon Blood olarak bilinir.

Ejder Kanı

Amazon havzasında yaşayan yerliler tarafından yüzyıllardır alternatif tıp ve çeşitli ruhsal rahatsızlıkları tedavi etmek için yaygın olarak ağaç türüdür.

Ejderha kanı reçinesi parfüm

Latin Amerikanın ezoterizm, pagan ayinlerinde tütsüleme ve mumyalama ritüellerinde kullanılan bu ilginç reçine tılsım, muska, şeytan çıkarma, büyücülük, sihir ve diğer boyutlardaki varlıklarla temas aracı olarak kullanılırdı.

Esans, Koku, Parfüm, Parfüm ansiklopedisi, Oudh, Agarwood, Musk, Sandalwood, Ambergris, Parfüm notaları, Parfüm bileşenleri, Amber, Misk, Attar, Sandal ağacı, Esanscılık, Aquilaria, Kinam, Gyrinops, Miscilik, Kokuculuk, Esanscı, Koku esans tarihi, Çiçek Damıtma

Yerliler tarafından genelde tropik amazon yağmur ormanlarının ekvatoral bölümünde Peru ve Ekvator' a ait bölgelerde reçine toplanır ve supercritical co2 veya buhar distilasyon yöntemleri ile elde edilir.


Kendini gizleyen oldukça karanlık akortlara sahip bu egzotik reçine kokusu aslında parfümlerde yeni keşfedilen koku notasıdır.

Ağacın gövdesine kasıtlı olarak açılan kesik ve çentiklerden sızan koyu kırmızı renginde çıkan latekli öz su bir süre sonra katılaşarak reçine halini alır.

Ağaçtan elde edilen croton lechleri ejder kanı reçinesi tarih boyunca Amerika kıtasında doğal eşsiz kırmızı renk pigmentleri nedeniyle kumaş boyamada kullanılan kök boya olarak kullanılmıştır.

Koku: Neredeyse ahşap tonlu yanık burbon vanilyası ile başlayan ve sonrası iyot tonları içeren karamel benzeri rayihası yerini alttonlarında gizlenen derin bir misk benzeri karanlık bir aromaya bıraktığını ifade edebiliriz.

Ejder kanı reçinesi yapısı gereği parfümlerde taban notalarda kullanıma elverişlidir.


Ejder kanı içerikli parfümler:

Santa Sangre Bortnikoff

Pink Palm Good Chemistry

Famonty Amberfig

Dragon Blood Cuir Vermillion

Flying Fairy Aroma d'Anima

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page