top of page

Katran Ardıcı

Güncelleme tarihi: 2 Kas 2023

Juniperus Oxycedrus


Katran ağacı

Kabuk ve odun bölgesinden buhar damıtma yöntemi ile elde edilen saf yağ 15-20 gün bekletildikten sonra yoğunluğuna göre üç tabakaya ayrılır alt tabaka katran gibi yoğun, reçinemsi, koyu renklidir orta tabaka daha tutarlı yarı akışkan olup üst tabaka duru daha berrak akışkan diğer katmanlara göre daha az viskozdur.

Katran Ardıcının doğal bileşiğinde bulunan yüksek kansorejen kimyasallardan dolayı yağ rektifiye edilerek parfümlerde kullanılan esans sadece üst tabaka kısmından elde edilen yağdır.

Esans, Koku, Parfüm, Parfüm ansiklopedisi, Oudh, Agarwood, Musk, Sandalwood, Ambergris, Parfüm notaları, Parfüm bileşenleri, Amber, Misk, Attar, Sandal ağacı, Esanscılık, Aquilaria, Kinam, Gyrinops, Miscilik, Kokuculuk, Esanscı, Koku esans tarihi, Çiçek Damıtma

En üst tabakadan elde edilen yağ Koyu kırmızı veya kahverengimsidir oldukça güçlü dumanlı odunsu, kuru çıra benzeri fenolik aroması ile oryantal parfümlerde taban notası olarak kullanılır.

Ayrıca rektifiye, moleküler rafine edildikten sonra kozmetik kremlerde, şampuanlarda ve cilt bakımında sıkça kullanılır.


Esans, Koku, Parfüm, Parfüm ansiklopedisi, Oudh, Agarwood, Musk, Sandalwood, Ambergris, Parfüm notaları, Parfüm bileşenleri, Amber, Misk, Attar, Sandal ağacı, Esanscılık, Aquilaria, Kinam, Gyrinops, Miscilik, Kokuculuk, Esanscı, Koku esans tarihi, Çiçek DamıtmaKatran Ardıcı içerikli parfümler:

Portrayal Man Amouage for men

A Midnight Stroll Gucci for women and men

Cuir Cannage Dior for women and men

Voodoo Flowers Atelier Oblique for women and men

Gold Signature for women and men

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page